Славия спечели лесно с 2:0 като гост срещу Етър в първия мач от 18-ия кръг в шампионата, като за първи път спечели на стадион "Ивайло" от 22 години.

Поражението на великотърновци увеличи напрежението върху треньора Росен Кирилов, който чу възгласи "оставка" по свой адрес във Велико Търново.

Гостите започнаха по-активно на стадион "Ивайло" и още в третата минута Радослав Кирилов стреля в ръцете на Христов Иванов от наказателното поле.

Три минути по-късно Дарко Тасевски намери непокрития Георги Йомов и той откри резултата в полза на "белите".

Десет минути след това Кирилов напредна към вратата на домакините и от близка дистанция би в тялото на стража Иванов.

В 20-ата минута беше най-чистото положение за "виолетовите". Крум Стоянов би с глава отблизо, но Георги Георгиев парира удара му с крак.

В 27-ата минута Тасевски намери Йомов в наказателното поле, Стоянов опита да върне топката към вратаря Иванов, но кълбото достигна до нападателя Илиян Мицански и той реализира лесно второ попадение за Славия.

В самия край на първата част шут на Йомов срещна страничната греда на вратата на Етър.

През втората част гостите пропуснаха още няколко стопроцентови голови положения.

В 62-ата минута Иванов спаси опасен шут на Кирилов, а десет минути след това Йомов не успя да се разпише за втори път, след като остана на празна врата, но беше блокиран от Иван Иванов.

В добавеното време Иван Стоянов центрира от фаул, Милен Гамаков опита да изчисти топката, но тя срещна напречната греда зад Георгиев.

Славия е на пето място, след като прекъсна негативната си серия от три поредни срещи без победа, докато Етър заема десета позиция в класирането.