След общо осем последователни мача без успех (шест в първенството и два в евротурнирите), Ботев (Пловдив) най-сетне дочака първата си победа за новия сезон. Осемте двубоя бяха комбинирани и с една треньорска смяна, а 3:1 срещу столичния Септември е и първата победа на Желко Копич, който замени Азрудин Валентич начело на "канарчетата".

Пловдивчани вкараха след по-малко от 10 минути футбол на базата в Коматево, но попадението на Мохамед Брахими бе отменено заради засада на Елвис Ману, който подаде за гола. След това обаче бившият футболист на Лудогорец Ману отбеляза първия си гол за Ботев - той стори това след отлична солова акция в 26-ата минута за 1:0.

Рано през второто полувреме голмайсторът Брахими бе изнесен на носилка, а после и заменен принудително. Tова бе втора подобна смяна в редиците на домакините, след като Дилан Мертенс също напусна заради травма през първото полувреме.

Четвърт час преди края Антоан Бароан удвои за домакините с добре насочен удар по земя между двама защитници на Септември - 2:0. В 81-ата минута и капитанът Виктор Генев се разписа от тънка ситуация, реализирайки с глава за 3:0. Голът бе прегледан на ВАР за засада, след което бе зачетен.

Шест минути преди края Септември също вкара - благодарение на Симеон Александров, който изскочи зад защитата на Ботев и реализира с диагонален удар за 3:1.

С днешната победа Ботев събира четири точки след седем мача, докато Септември е със седем.