Бившият национал на България Димитър Рангелов изведе четвъртодивизионния Енерги Котбус на бой с колоса Байерн в турнира за Купата на Германия.

Разбира се, битката бе обречена, но капитанът Рангелов бе изпратен с овации от публиката, за която е истинска легенда. 36-годишният българин миналата седмица стана един от малкото футболисти, вкарали гол в първите четири дивизии на немската игра.

Само с екипа на Енерги, където играе за трети път, Рангелов има попадения в елита (15), във втора Бундеслига и в трета дивизия, където се върна да помогне срещу изпадане в средата на миналия сезон.

В началото на този реализира попадение и в четвъртото ниво.

Embed from Getty Images

Малкият Котбус нямаше шансове срещу Байерн, който поведе с 0:3 с голове на Роберт Левандовски (2) и Кингсли Коман, преди в последните секунди домакините да получат дузпа. Ако бе на терена, Рангелов щеше да е изпълнителят, но капитанът бе заменен 16 минути по-рано. Така от 11 метра точен бе Беркан Таз - 1:3.

Това бе пети мач на Димитър срещу Байерн в кариерата му, като записа пета загуба. Предишните 4 бяха с екипите на Енерги (три пъти) и Борусия (Дортмунд).

Туитър профилът на Енерги отбеляза в репортажа си за мача изпращането, което феновете устроиха при смяната на Рангелов.

В града той е известен като "Митко" още от далечната 2008 г., когато заедно със Станислав Ангелов игра в елита с отбора.

Именно така бе отбелязана и смяната в следенето на мача по минути: Danke, Mitko!