Локомотив (Пловдив) не успя да победи Локомотив (София), завършвайки наравно 0:0 в "железничарското" дерби. По този начин играчите на Александър Томаш не успяха да си върнат първото място във временното класиране.

Срещата на стадиона в квартал "Надежда" предложи множество интересни голови полжения и пред двете врати, като двамата вратари Александър Любенов и Динко Хоркаш неколкоктарно спасяваха решително своите тимове от инкасиране на гол.

"Смърфовете" пък завършиха мача с 10 души, след като Александър Василев получи втори жълт картон в 69-ата минута, като това се случва във втори мач поред за тима от Пловдив.

С това равенство Локо (Пловдив) събра 13 точки и се изкачи на трето място във временното класиране, докато Локо (София) е на 6-а позиция с 9 точки в актива си.

В минутите преди началото на мача пък капитанът на пловдивския тим Димитър Илиев беше награден със специален плакет по случай 200 мача в елита с екипа на "смърфовете".