Левски за първи път през сезона постигна две поредни победи в българския футболен шампионат.

"Сините" стигнаха до лесно 3:0 срещу Пирин (Благоевград) на стадион "Георги Аспарухов" в мач от 12-ия кръг.

В герой за отбора на Станимир Стоилов се превърна младият Марин Петков. Нападателят, който само преди три седмици навърши пълнолетие, вкара две от попаденията, а в края на мача Билал Бари реализира във втори пореден мач.

Така Левски се отлепи от последните позиции и се изкачи до осмата с актив от 14 точки. Гостите пък остават последни с осем точки.

Снимка: Bulphoto

Левски имаше за първи път шанс да поведе в резултата в 19-ата минута, когато след центриране от корнер Билал Бари стреля покрай вратата.

В 25-ата минута Марин Петков бе изведен зад защитата на Пирин и отбеляза сам срещу вратаря, но бе отсъдена засада. След разглеждане с ВАР се видя, че такава няма и попадението бе признато.

До края на полувреме Радослав цонев опита да вкара за 2:0, но изстрелът му не бе точен.

Първият точен изстрел за благоевградчани дойде едва в 49-ата минута, когато Красимир Станоев не затрудни от пряк свободен удар Николай Михайлов.

В 55-ата минута Станислав Костов получи пас от Мохамед Брахими и стреля от воле, но топката се спря в горната греда. Късмет за "сините".

Левски стигна до втория си гол в 63-ата минута. След центриране от корнер на Радослав цонев топката бе отклонена лошо от Станислав Манолев и стигна до Марин Петков, който от близка дистанция нямаше как да сгреши - 2:0.

До края на срещата "сините" бяха пълен господар на терена и на няколко пъти потърсиха трети гол. Последователни пропуски направи Здравко Димитров, Марин Петков и Димитър Костадинов.

Така се стигна до последната 90-а минута, когато Гьоко Зайков прати топката далеч напред, а вратарят Ник Хенгелман излезе и изби лошо. Билал Бари засече кълбото и го прати в мрежата за 3:0.