Манчестър Юнайтед се спаси у дома срещу Уест Хем - 1:1, с точка, която може да се окаже безценна в битката за завръщане в Шампионската лига. Мейсън Гринууд вкара изравнителния гол в 51-вата минута, след като Михаил Антонио бе открил в последните секунди на първото полувреме за гостите от дузпа.

Тя дойде за безумна игра с ръка на Пол Погба, който сложи двете си ръце пред лицето, за да се предпази от топката и блокира като във волейбола.

Гринууд обаче се намеси с мощен нисък шут, използвайки реално единственото сериозно положение пред Юнайтед след почивката. Ремито далеч не е идеален резултат, защото победата вероятно щеше да гарантира на отбора място в топ 4. Сега идва ред на сметките.

Но първо - за 19-годишния голмайстор.

Той вкара 17-ия си гол за сезона във всички турнири, с което се превръща в едва четвъртия тийнейджър, който е успявал да го направи с екипа на "червените дяволи". Първият е великият Джордж Бест, а другите - Брайън Кид и Уейн Рууни, все легенди на клуба.

Та кръг преди края, ситуацията за последните две места в четворката е такава:

Юнайтед е трети с 63 т. и +28 голова разлика. Същият актив има и Челси (+15), който обаче има два мача - по-късно тази вечер като гост на Ливърпул и в неделя срещу Уулвърхемптън у дома в последния кръг.

Лестър е с 62 т. и същата голова разлика като Юнайтед (+28), а в неделя приема точно "дяволите".

Така този мач се превръща в нещо като плейоф, директен за място в Шампионската лига. Победа на Лестър го праща над Юнайтед, реми или успех на гостите ги класира за четворката.

Ако Челси загуби два пъти, ремито в неделния сблъсък в Лестър можа да прати в Лигата и двата тима, които играят в него, и да изхвърли лондонския отбор.

С точката на "Олд Трафорд" днес Уест Хем се спаси и в неделя, когато е последният кръг, битката за оцеляване ще е между Астън Вила (34 т., -26 гола), Уотфорд (34 т., -27) и Борнемут (31 т., -27). Два от тези три отбора ще отпаднат, ще се спаси само един.