Доскорошният наставник на Арда (Кърджали) Николай Киров трудно можеше да се надява на по-добър дебют начело на ЦСКА 1948.

"Червените" победиха в седмия кръг на първенството убедително с 5:1 Ботев (Враца) на националния стадион "Васил Левски" и се отлепиха от дъното на класирането, като вече имат четири точки. Врачани записаха второто си поражение от началото на сезона.

В играта на столичани всичко се получаваше, като те вкараха по две попадения в двете полувремена. За тях дебют направиха и новите попълнения Крум Стоянов, Деян Лозев и Емил Мартинов - трио, което също дойде от Арда.

"Червените" играха с повече настроение, но изненадващо врачани бяха тези, които поведоха в 25-ата минута. Юлиан Ненов се разписа след сериозна грешка в отбраната на Симеон Петров.

ЦСКА 1948 успя да изравни много бързо - само две минути по-късно. Петров се реабилитира, отбелязвайки след центриране от корнер.

В 31-ата минута обратът на националния стадион стана пълен. Центриране на новото попълнение Деян Лозев доведе до комбинация в наказателното поле, която бе завършена от друг вече бивш играч на Арда - Крум Стоянов.

Доминацията на столичани продължи и в 38-ата минута резултатът вече бе 3:1. Технично подаване на Ивайло Чочев стигна до Денислав Александров, който опита да стреля. Топката стигна до Георги Русев и той нямаше как да сгреши от близка дистанция.

Четвъртия гол за "червените" в 59-ата минута беше отменен. Ивайло Чочев вкара с фантастичен шут от дистанция, който не остави шанс на вратаря но след ВАР разглеждане от съдията попадението отпадна.

В 84-ата минута Симеон Петров вкара втория си гол от началото на мача и отново след центриране от корнер. Този път асистенцията бе на Галин Иванов и резултатът стана 4:1.

В 88-ата минута крайното 5:1 оформи Денислав Александров с пробив от левия фланг и пълна незаинтересованост от защитата на Ботев.