ЦСКА вече е осигурил приход от 1 080 000 евро в касата на клуба, който идва директно от наградния фонд на УЕФА.

Парите са за преминатите три кръга в Лига Европа за сезона, като предстои плейофен сблъсък с Базел в Швейцария в четвъртък, при който сумата може да нарасне значително.

Отборът на треньора Стамен Белчев мина през Сайрънс (Малта) с 2:1 в първия кръг на квалификациите, което му носи автоматично 240 000 евро.

Второто препятствие бе БАТЕ (Борисов), победата с 2:0 осигури още 260 000 евро. Преди дни бе преодолян и Б36 Торшавн от Фарьорските острови (3:1), с което бяха добавени 280 000 евро от припечеленото.

Участието в плейофа гарантира на загубилия там отбор допълнителни 300 000 евро. Победителят отива в групата, където го посреща фиксиран бонус от 2.92 млн. евро за достигането на тази фаза.

Ако ЦСКА елиминира Базел в четвъртък, това ще означава чист приход от 3.7 милиона евро с четири изиграни мача. Съвсем нелошо като за стандартите на родните клубове.

Лудогорец е в малко по-различна ситуация и е с повече спечелени пари, въпреки че игра само два мача дотук и загуби втория - от Мидтиланд у дома в Шампионската лига.

Първенецът е спечелил 280 000 евро за елиминирането на Будучност (3:1 в Подгорица), прибира още 380 000 от отпадането си от датчаните.

В допълнение взима "солидарно плащане", което се полага на всеки отпаднал от квалификациите шампион на страна - 260 000 евро, плюс задължителната фиксирана сума за участие в трета квалификация на Лига Европа, въпреки че имаше късмета да пропусне този рунд - 280 000 евро.

А сега Разград, също като ЦСКА, се цели в 2.92 млн. евро - споменатия бонус за влизане в групата на Лига Европа. Пътят към него минава през гостуване на беларуския Динамо (Брест) в четвъртък.

Точките, които всеки отбор печели в групата, също носят допълнителни приходи.

Победа там се оценява на 570 000 евро, а реми - на 190 000. Ако спечелиш своята група, добавяш 1 млн. евро чист фиксиран бонус.