Ливърпул постигна убедителна победа при гостуването си на Борнемут с 4:0 в среща от 21-ия кръг на Висшата лига.

По този начин мърсисайдци дръпнаха с пет точки на върха спрямо втория Манчестър Сити, който има мач в запас. Със същия актив е и третият Арсенал.

Атаката на Юрген Клоп направи много силен мач, като Дарвин Нунес и Диого Жота се отличиха с по две попадения през второто полувреме.

Голеядата започна в 49-ата минута с гол на Нунес след много добра атака, при която асистенцията даде именно Жота. Участие имаше и Къртис Джоунс.

В 70-ата минута Жота вкара за 2:0 с удар по земя след пас на Коуди Гакпо.

Вторият гол на португалският национал дойде в 79-ата минута. Гакпо изведе Нунес, а той центрира на далечната греда. Младият Конър Брадли подаде на Жота, а той не успя да уцели топката, но получи втори шанс и отбеляза

Последното четвърто попадение падна в добавеното време, а Нунес също се разписа за втори път. Той получи центриране от Джо Гомес и технично я насочи в далечния ъгъл.

За Борнемут загубата беше втора поредна след тази от Тотнъм в миналия кръг, но "черешките" са на завидната 12-а позиция с 25 точки, на 9 от опасната зона.