Фулъм и Лестър направиха един от най-резултатните двубои през сезона във Висшата лига, завършвайки 5:3 в полза на "котиджърс".

Мачът от 35 кръг се проведе в две коренно различни полувремена, като до почивката резултатът бе 3:0 за домакините.

През втората част обаче импулс в играта на Лестър и грешки в защитата на Фулъм можеха да преобърнат събитията.

Головете за домакините отбелязаха Вилиан (10, 70), Винисиус (18) и Том Киърни (44, 51), докато за гостите се разписаха Харви Барнс (59, 89) и Джеймс Мадисън (81-дузпа).

С победата Фулъм апази 10-ото си място и след края на кръга. Лестър обаче, губейки този жизненоважен за спасението двубой, направи още по-интересна битката за оцеляване във Висшата лига до края на сезона. В момента "лисиците" се намират на 17-ата позиция с актив от 30 точки - толкова, колкото има и 18-ият Нотингам Форест.

Нещо повече - Лестър има само една победа в последните 14 мача и е много вероятно да не запази мястото си в елита за следващия сезон.