Барселона постигна знаменит обрат и е на финал за Купата на краля, след като победи с 3:0 след продължения Севиля в реванша от полуфиналите.

В средата на кошмарна седмица за клуба, в която бяха арестувани досегашният президент Хосеп Бартомеу и още трима от ръководителите на каталунците, валят обвинения във финансови злоупотреби и корупция, отборът показа характер и е на крачка от трофей.

Барса имаше да наваксва изоставане от 0:2 срещу един от най-изкусните турнирни отбори не само в Испания, но и на континента. Да елиминираш Севиля никак не е лесно, само вижте статистиките на този отбор в различните надпревари на пряко отстраняване през новия век.

Шест купи в Лига Европа за последните 15 години са достатъчен аргумент.

Но Барса тръгна смело от първата минута, движена от Лео Меси и с атакуващата амбиция на младите Педри и Усман Дембеле. Именно французинът с прекрасен удар вкара в 12-ата минута и постави в съвсем нова светлина мача, като само един гол трябваше на каталунците да върнат паритета.

WINBET - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Домакините имаха достатъчно шансове, Меси навърза отбраната и негов удар бе избит от голлинията, шут на Бускетс бе спасен с мъка от чешкия вратар Томаш Васлик.

Повратен момент дойде в 73-ата минута, когато при контраатака гостите стигнаха до дузпа. Лукас Окампос стреля твърде леко и предвидимо, а Марк Андре тер Щеген спаси удара му. И Барса остана в играта.

В добавеното време Фернандо извърши нарушение близо до наказателното поле, получи втори жълт картон и бе изгонен. Секунди по-късно, след корнер Жерар Пике заби топката във вратата с глава, за да даде драматично равенство в общия резултат - 2:2. Оставаха секунди до края на добавеното време...

В продълженията Барса изцяло контролираше ситуацията срещу десетимата от Севиля. В 95-ата минута Мартин Брейтвайт отново с глава донесе гола на триумфа - 3:0, финал!

Другият полуфинал е между Леванте и Атлетик Билбао, които в четвъртък ще решават спора си след 1:1 в страната на баските в първия мач.