Челси започна сезона във Висшата лига с победа над Брайтън като гост с 3:1.

Фантастичен гол на младия защитник Рийс Джеймс за 2:1 се оказа най-красивия момент в двубоя, в който за "сините" от Лондон дебютираха новите германски попълнения Тимо Вернер и Кай Хаверц. За Брайтън дебют направи Адам Лалана.

Вернер и Хаверц не се отчетоха с най-силния си мач, като именно Джеймс бе играчът на двубоя за лондончани. Той записа и с асистенция за попадението за 3:1, което бе дело на Курт Зума.

Челси победе в 23-ата минута след попадение на Жоржиньо от дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу Вернер от вратаря.

В 54-ата минута Брайтън изравни с удар от дистанция на Леонардо Тросард, който матира Кепа.

Радостта на "чайките" остана само за две минути. Тогава Рийс Джеймс избухна с изумително изпълнение от дистанция, което намери горния ляв ъгъл на Мат Райън.

Джеймс беше ключова фигура и 66-ата минута. Той центрира от корнер, за да може топката да стигне до Зума. Френският защитник стреля с десния крак и се получи коварен рикошет в противников играч за крайното 3:1.

За Челси предстои домакинство на Ливърпул на 20 септември, а Брайтън три дни по-рано ще приеме Портсмут в турнира за Купата на лигата.

В другия мач от понеделник Уулвърхямптън победи Шефийлд Юнайтед като гост с 2:0.