Ден след официалното напускане на суперзвездата Кристиано Роналдо, отборът на Ювентус претърпя шокираща загуба в първенството.

"Бианконерите" загубиха с 0:1 у дома от новака Емполи. Нещо, което не се бе случвало от 1999-а.

Този любопитен факт веднага създаде поводи за шеги сред феновете на Манчестър Юнайтед, защото през онази 1999-а отборът им спечели требъл, а в момента надеждите им с идването на Роналдо на "Олд Трафорд" са точно такива.

Иначе Ювентус бе доста безличен през целия мач, като продължава да буксува на старта на втория период на Масимилиано Алегри начело.

От началото на сезона "бианконерите" имат само една точка след ремито срещу Удинезе преди седмица. Два мача на старта на сезона, които предполагаха задължителни 6 точки, но след тях Юве има само една.

За скромния Емполи победният гол вкара крилото Леонардо Манкусо. Играч, преминал през Юве преди четири сезона, но така и не записал минути с "чернобялата" фланелка.

В 21-ата минута топката достигна малко щастливо до него, защото съотборникът му Байрами всъщност се опита да отправи удар, но Манкусо успя да спре немощният му опит и от около три метра да вкара топката във вратата.

Така той донесе първи точки на тима си след завръщането в елита и първа победа над Ювентус през новия век.

В кръга в Италия най-впечатляващ бе мача на Лацио. "Орлите" се развихриха и вкараха шест гола, разбивайки скромния Специя с 6:1.

За гостите в 60-ата минута се появи националът Петко Христов. Тогава резултатът вече бе 1:4 и особена интриха в мача нямаше.

Над всички на "Олимпико" бе Чиро Имобиле, който успя да наниже хеттрик само в рамките на първото полувреме.