Магическото прераждане на пловдивския Ботев под ръководството на Душан Керкез продължава с пълна силна. "Канарчетата" изиграха пореден страхотен мач, като този път рагромиха столичния Локомотив с 6:0.

Така само в рамките на четири дни Ботев вкара 11 гола, след като би съименника си от Враца с 5:3, а към това трябва да прибавим и резултатът 4:1 над Берое преди паузата за националните тимове, което прави преддставянето на "канарчетата" при Керкез наистина впечатляващо.

Ботев се нуждаеше от точно 10 мача, за да успее да вкара 6 гола на чисто новия си стадион, а днес го направи само в рамките на 80 минути.

Шоуто започна още в петата минута, когато реабилитираният в състава Антоан Бароан затвърди добрата си форма с гола за 1:0, а до 12-ата минута интригата сякаш започва да се изпарява.

Тогава Самуел Акере успя да удвои, докато всичко в мача се реши в продължението на първата част, когато Ивелин Попов отпразнува своя 36-и рожден ден и мач №600 в професионалния футбол с гол за 3:0.

Тоталното превъзходство за Ботев продължи и през втората част. Емануел Уме, който бе героят преди дни при 5:3 във Враца, успя да вкара за 4:0, а след това видяхме и исторически гол.

Вкара го Антоан Бароан за 5:0, а с това той се превърна в най-резултатният чужденец в историята на "канарчетата".

Снимка: БТА

За французина, който дълго време бе извънн състава заради проблеми с дисциплината, това бе гол 26 с жълто-черната фланелка, изпреварвайки бразилеца Жоао Пауло с неговите 25.

Крайното 6:0 пък оформи Самуел Акере 10 минути преди края.

Така Ботев записа най-голямата си победа над този опонент, след като досегашното постижение бе 6:2 през 1982-а.

С трите точки Ботев събра актив от 18 и вече е на деветото място, докато Локомотив остава 12-и с 14 пункта.