Милан и Рома построиха паметник на атакуващия футбол в понеделник вечер, за да затворят кръга в Серия А със зрелищно 3:3. Така за първи път през сезона, в петия си двубой, "червено-черните" изпуснаха точки.

Те остават на върха с 13 т., две повече от втория Наполи. Рома е на девето място с 8.

Милан започна с резервния вратар Татарушану, след като часове преди мача стана ясно, че Джанлуиджи Донарума е дал позитивен тест за коронавирус. Румънският страж имаше вина за първото попадение на гостите в 14-ата минута, с което Един Джеко изравни.

Преди това, още недочакал да изтекат две минути от мача, Златан Ибрахимович вкара за домакините.

След 1:1 толкова рано, Милан натисна, но прекрасни изяви имаше вратарят на гостите Антонио Миранте.

В 47-ата минута той нямаше какво да стори при удар отблизо на белгиеца Алексис Селемекерс.

Рома не се предаде и търсеше ремито, като Джеко пропусна две добри възможности.

В 70-ата минута реферът Джакомели даде спорна дузпа за гостите, след като Педро от Рома и Бенасер от Милан стъпиха здраво за спорна топка и изглеждаше, че никой от двамата не е направил нищо нередно. Верету изравни от 11 метра - 2:2.

И пак Суперменът Златан, който на 39 години е голмайстор №1 на Серия А дотук за сезона вече с 6 гола, се намеси. Той реализира не по-малко спорна дузпа в 79-ата минута - 3:2 за Милан.

Изглеждаше, че това е достатъчно за запазване на пълния актив на лидера, но албанското попълнение на римляните Мараш Кумбула вкара на задната греда след корнер и дооформи шоуто. 3:3.

След спектакъла на "Сан Сиро", Рома ще има само 72 часа до мача с ЦСКА в Лига Европа, който е в четвъртък.