Попадението на българина обаче бе един от малкото хубави моменти за Юнайтед в мача с Канзас Сити Уизърдс, който европейският гранд загуби с 1:2, въпреки че игра с човек повече цели 51 минути.

Бербатов започна като титуляр, като в единайсеторката на Сър Алекс Фъргюсън, за разлика от миналите мачове, имаше доста известни имена, сред които Нани, Скоулс и Гигс.

Въпреки това, още в 10-та минута Юнайтед губеше с 0:1 от петия в Източната конференция на Мейджър Сокър Лига. Кей Камара асистира към Дейви Арнауд, който размина Рафаел, поведе си малко силно топката, но въпреки това изпревари вратаря Бен Амос и вкара в далечния му ъгъл.

Домакините бяха взели мача много на сериозно и очевидно искаха да се докажат, заради което на няколко пъти се отчетоха с груби нарушения, вбесили Сър Алекс.

Равенството дойде в 39-та минута, когато бе отсъдена спорна дузпа срещу Бербатов, който бе свален на земята от Джими Конрад. Защитникът сякаш успя да играе с топката, но се сблъска и с българина, който получи правото да изпълни отсъдения срещу него 11-метров удар. Берба майсторски излъга вратаря Джими Нилсен и хладнокръвно вкара топката в мрежата. За нарушението, Конрад бе изгонен, което предизвика сериозно недоволство сред домакините.

Въпреки че останаха с 10 човека, американците отново поведоха в 42-та минута, когато центриране на Смит бе засечено с глава от Камара, топката срещна напречната греда и тупна около голлинията, като според съдията Вон бе във вратата на Юнайтед и така Канзас поведе с 2:1.

През второто полувреме извърши множество смени, които допълнително накъсаха играта. Дани Уелбек влезе на мястото на Димитър Бербатов в 76-та минута, а до края на мача нови голове на паднаха и така Юнайтед претърпя първа загуба в предсезонната си подготовка.