Последните два отбора в класирането на efbet Първа лига - Хебър и Ботев (Враца), направиха равенство 1:1 помежду си.

Заемащият последната позиция Хебър за пореден път трябваше да домакинства далеч от Пазарджик, като това се случи на "Лаута" в Пловдив, а там гостуваше намиращият се с едно място нагоре и имащ точка повече тим на Ботев (Враца).

Двубоят започна чудесно за символичните домакини, след като още в 10-ата минута Божидар Пенчев вкара красиво попадение от пряк свободен удар.

Това бе първи гол в професионалния футбол за 22-годишния играч, като той наистина го вкара по страхотен начин.

Но Ботев бързо се върна в мача и изравни още в 21-ата минута чрез Дилян Георгиев, който бе оставен непокрит при центриране от корнер и се разписа.

Двубоят сякаш очаквано не изобилстваше от положения и интересни ситуации, а получилото се реми 1:1 бе логично с оглед показаното.

Така двата тима не подобриха особено ситуацията си в класирането, но все пак взеха по ценна точка в очертаващата се тежка битка за спасение.

Хебър остава последен със 7 точки, а Ботев има 8 на предпоследното място. Това са двете позиции, които водят до директно изпадане от efbet Първа лига.