И трите попадения за каталунците на стадион Лужники паднаха през първата част.

В 16-ата минута Лионел Меси направи продължителен пробив, с който нахлу в наказателното поле, защитниците на московчаните с мъка успяха да изчистят топката, но право на волето на Даниел Алвеш, който с десния крак простреля Андрей Дикан от 17-18 метра разстояние - 0:1.

В 27-ата Андрес Иниеста бе отлично изведен в пеналта на домакините и стреля опасно, Дикан изби, но за негово съжаление право към Меси и от границата на наказателното поле аржентинецът не сгреши за 2:0.

Малко преди почивката Педро намери добре Лео Меси и той с втория си гол в мача рано-рано оформи крайното 3:0, като през второто полувреме нов гол не падна.

От 21:45 часа в другия мач от Група F на Шампионската лига Бенфика посреща Селтик.