Димитров, който за първи път в кариерата си беше поставен под номер 1 в надпревара на АТП, се наложи на финала над миналогодишния шампион Лукаш Росол (Чехия) със 7:6(2), 6:1 за 80 минути.

Вижте снимки на Гришо от мача>>>

Така 22-годишният хасковлия заработи 77 315 евро и 250 точки за световната ранглиста, в която утре ще се изкачи с две места до 14-ото и ще изравни рекордното класиране в кариерата си досега.

Българинът стартира отлично мача с пробив за 2:0, но веднага след това загуби подаването си. При 6:5 той пропусна четири сетбола при сервис на Росол, но в последвалия тайбрек поведе с 6:1 точки и все пак взе първата част. Във втория сет Димитров беше безапелационен.

Той отново проби рано, а след 2:1 спечели четири поредни гейма, а с това и мача. Така той заслужи първа титла на клей, втора за сезона след успеха в Акапулко през март и общо трета в кариерата си, предаде БТА.

След срещата Димитров отиде и прегърна майка си и баща си на трибуните и се поздрави с треньора си Роджър Рашийд.