Александър Лазаров спечели ITF турнира в Созопол и завоюва своята шеста титла на сингъл в кариерата.

Третата ракета на България победи с 6:1, 6:1 украинеца Владислав Орлов във финалния мач край родното Черноморие.

За Лазаров, който преди по-малко от месец спечели първия си АТР мач по време на Sofia Open, това бе осми финал в ITF сериите.

С победата си той прибави във витрината си шести трофей след тези в Сърбия, Мароко, САЩ и София по-рано през тази година.

Лазаров, който бе първи поставен в схемата започна изключитлено силно финалния сблъсък, като само с три загубени точки успя да поведе с 5:0 в рамките на минути. Украинецът Орлов все пак взе един гейм, за да спаси "геврека", но сетът завърши при резултат 6:1 за Лазаров.

Във втория сет ситуацията не бе много по-различна. Лазаров тръгна с пробив и аванс от 2:0, при което Орлов успя да спечели гейм и да намали за 1:2.

Това обаче си остана единственият гейм за световния №464, който с 1:6, 1:6 отстъпи на Алекс Лазаров.