Вторият поставен в схемата на Мастърс турнира в Маями - Александър Зверев, отпадна на четвъртфинал.

Немската звезда в тениса загуби с 3:6, 6:1, 3:6 трисетовата битка срещу норвежеца Каспер Рууд.

Двубоят между световните №4 и №8 продължи час и 38 минути, а изходът му само затвърди сериозните колебания, които Саша Зверев изпитва от началото на сезона.

Той отпадна по-рано от очакваното в трети значим турнир през 2022-а, след като стори това на осминафинал на Australian Open и още след първия си мач в Индиън Уелс преди седмица. Единственият му финал бе в началото на февруари в Монпелие, но и там Зверев не триумфира, а бе победен в сблъсъка за титлата от Александър Бублик.

Днес неубедителната му игра на приливи и отличи продължи, като от това се възползва Каспер Рууд. 23-годишният норвежец показа, че може да играе силно не само на клей, като достигна първия си Мастърс полуфинал на различна настилна от любимото му "червено".

Видео от мача вижте на MAXSport.live.

В целия първи сет видяхме само един брейкбол, който се откри пред Рууд в четвъртия гейм, норвежецът го реализира и това се оказа достатъчно за победата в сета.

Втората част започна с два пропуснати шанса за брейк от Рууд, което очевидно го разколеба и той безславно загуби пет поредни гейма, за да даде сета с разочароващото 1:6.

В решителния трети сет той обаче не допусна същата грешка. Още в началото пред Рууд се откриха два брейкбола, а той реализира втория си шанс, което се оказа и достатъчно за победата срещу един много безличен и неузнаваем Зверев.

Снимка: Getty images

За място на финала Каспер Рууд ще спори срещу световния №103 Франсиско Серундоло от Аржентина.

Сензцията на турнира имаше огромен късмет, като неговият опонент Яник Синер се отказа заради травма, след като изоставаше с 1:4 в първия сет и бе видимо, че няма как да се справи с целия мач.

Така Мастърс турнирите в мъжкия тенис със сигурност ще имат своя нов финалист.