Йелена Остапенко прати зад борда на US Open шампионката и световна №1 Ига Швьонтек в големия мач на нощта при жените в Ню Йорк.

Латвийката мина през обрат - 3:6, 6:3, 6:1, но нанесе поражение на полската машина, за да стигне за първи път четвъртфинал в турнира. Мачът продължи 1 час и 49 минути, а Остапенко отново показа, че няма по-неудобен съперник за Швьонтек от нея.

Четири срещи, четири победи за Йелена!

Първата част мина по план за световната №1, а във втората тя върна баланса в сета с рибрейк за 3:4 и сервираше да изравни, когато допусна нов пробив от Остапенко.

Този гейм се оказа ключов за мача - последва спечелено подаване от латвийката, което затвори сета при 6:3, а после тя взе първите пет гейма от третата част подред!

Едва при 0:5 Швьонтек проби, когато мачът вече очевидно бе избягал от нея, а като доказателство дойде рибрейк на нула за Йелена в следващия гейм - 1:6.

Наградата е четвъртфинал срещу Коко Гоф, местната надежда и голяма любимка.

Американската тийнейджърка надви в три сета завърналата се след тригодишно отсъствие бивша номер едно Каролин Вожняцки - 6:3, 3:6, 6:1.