Роджър Федерер и Рафаел Надал се класираха за полуфиналите на Ролан Гарос, където ще се изправят един срещу друг в страхотен сблъсък, който всички ще очакваме с нетърпение.

Това ще е първи мач между двамата на клей от 6 години насам, а на кортовете в Париж от 8.

Във френската столица те имат пет срещи, като всичките бяха спечелени от Краля на клея Рафаел Надал.

Двамата обаче стигнаха по доста различен начин до този полуфинал.

Рафаел Надал отново бе безпощаден и отчая световния №7 Кей Нишикори, давайки му едва 5 гейма.

Матадора победи с 6:1, 6:1, 6:3 за по-малко от два часа игра.

Мачът обаче бе прекъснат в третия сет заради задаващата се буря над Париж. Това вбеси Надал, защото резултатът бе 4:2 в негова полза и краят изглеждаше на минути разстояние.

Двамата обаче трябваше да се приберат в съблекалнята и да излязат на корта част по-късно.

През останалото време всичко бе под контрола на Надал, който прегази пореден противник по пътя към титла №12 от Ролан Гарос.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Бурята прекъсна и швейцарския сблъсък между Роджър Федерер и Стан Вавринка, но там нещата бяха далеч по-драматични.

Маестрото в крайна сметка спечели със 7:6, 4:6, 7:6, 6:4 за 3 часа и 42 минути игра.

Това бе поредният невероятен мач на Вавринка в турнира. Двубоите му с Григор Димитров и Стефанос Циципас бяха истинска наслада за зрителите, такъв бе и този.

Геймовете бяха изключително равностойни и минаваха през дълги разигравания, в които имаше доста магически отигравания, все пак на корта бе Маестрото.

Той изпусна 5 брейкбола в първия сет и се стигна до тайбрек. Там Маестрото бе изпусна възможностите си и го затвори със 7:4.

Вторият сет обаче започна с бърз пробив на Вавринка. Федерер изпусна шансовете си да го върне и Стан удържа, печелейки частта с 6:4.

Безспорно най-драматичен и атрактивен бе третият сет.

Геймовете бяха доста дълги и преминаваха през много обрати, а страхотните отигравания на двамата вдигаха публиката на крака непрестанно.

Вавринка удари пръв в средата му, но пробивът бе мигновено върнат от Маестрото.

Така отново се стигна до тайбрек, който Федерер измъкна със 7:5.

Двамата започнаха четвъртия сет, в който Федерер пропиля 5 брейкбола, но при 3:3 дойде прекъсването заради идващата буря.

Мачът се поднови с по бърз гейм в ползата на двамата, когато Маестрото стигна до решителен пробив, донесъл му и победата в мача.

Така той ще играе на полуфинал на Ролан Гарос за първи път от 2012 г.