Световният №1 в тениса Новак Джокович претърпя необичаен срив в играта си и загуби от Филип Колшрайбер на Мастърса в Индиън Уелс.

В среща от третия кръг, която продължи час и 36 минути, сърбинът падна с 4:6, 4:6, записвайки едва първата си загуба срещу 35-годишния германец след осем поредни победи.

Джокович бе неразпознаваем в техническо отношение и видимо не бе в оптимално физическо ниво, но това не отнема от големия успех на неговия съперник.

Сърбинът така и не намери ритъма си и за да му се стъжни още повече - не реализира нито една от четирите точки за пробив, които получи в първия сет. Вместо това Колшрайбер проби при 3:3 и не допусна обрат до края му.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Във втората част Джокович допусна пробив на нула още в първия гейм и там някъде стана ясно, че това може и да не е неговия ден.

Допусна още един за 2:5 и въпреки че го върна веднага, тежката присъдна вече бе дадена. В следващия кръг световният №39 ще играе с французина Гаел Монфис.

В другата дълго чакана среща от деня Роджър Федерер победи Стан Вавринка с 2:0 сета (6:3, 6:4) за час игра. Маестрото се възползва от умората на съперника си от дългия мач с Мартон Фучович и продължи доминацията си в преките двубои.

По-титулуваният швейцарец вече има 21 победи срещу само три загуби. В следващия кръг ще играе с англичанина Кайл Едмънд.

Рафаел Надал също не срещна проблеми срещу аржентинеца Диего Шварцман. Лесен триумф със 6:3, 6:1 за час и 17 минути го праща в следващия кръг. Там Матадора излиза срещу сърбина Филип Крайнович.