Рекордьорът по спечелени титли в турнирите от Големия шлем Рафаел Надал вече може да се похвали и с 300 победи в четирите най-значими надпревари в световния тенис. ИСпанецът се класира за третия кръг на “Ролан Гарос”, след като не се затрудни кой знае колко с Корентин Муте (Франция) и го надви в три сета - 6:3, 6:1 и 6:4.

Така Матадора продължи перфектната си успеваемост срещу френски тенисисти в Париж. В Откритото първенство на Франция той вече е отстранявал десетима различни представители на домакините и няма загуба в мачовете си с тях.

С представянето си във втория кръг Рафа опроверга всички съмнения около физическото си състояние, след като се движеше напълно свободно и без проблеми по корта, макар да бе измъчван от здравословни проблеми в последно време.

Надал проби съперника си още във втория гейм на първия сет, след което нямаше затруднения да вземе частта с 6:3.

Втория сет също започна с пробив за Рафа, но още в първия гейм, а след това той проби още веднъж - в третия гейм и даде само един на Муте, за да спечели с 6:1.

Французинът направи брейк в първия гейм на третата част, а след това поведе с 2:0, но Рафа изравни до 2:2, след което направи още един пробив и приключи всичко за 6:4.