Испания поведе с 2:0 на Австралия и си осигури място на финала на АТР Cup.

Така прогнозите на повечето специалисти се сбъднаха и двата фаворита - Сърбия и Испания, ще спорят за трофея в първото издание на отборната надпревара.

В това няма нищо изненадващо, защото все пак говорим за отборите, водени от първите двама в световния тенис - Рафаел Надал и Новак Джокович.

Именно Надал осигури решителната втора победа на страната си, с която обезсмисли предстоящия мач на двойки. Матадора трябваше да прави обрат, но надви първата ракета на Австралия Алекс Де Минор с 4:6, 7:5, 6:1.

Преди този мач, Роберто Баутиста Агут се српави с Ник Кирьос доста по-лесно от очакваното, като го победи с 6:1, 6:4 за час и 21 минути.

Надал трябваше да се поизпоти доста повече, след като изненадващо загуби първия сет от Де Минор.

Вторият сет пък вървеше доста равностойно, като двамата трудно правеха дори точка при сервис на противника, а ситуацията напомняше вчерашния ден, когато Надал загуби от Давид Гофен.

Рафа обаче показа защо е №1 в тениса, постигайки пробив в точния момент, при 6:5 в своя полза, с което затвори гейма със 7:5.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

В решителната трета част Надал тотално размаза противника, печелейки категорично с 6:1, за да прати родината си на финал.

Сблъсъкът за титлата е утре и ще започне около 9:30 българско време, като ще бъде открит с мач между Душан Лайович и Роберто Баутиста Агут, след което на корта излизат Новак Джокович и Рафаел Надал.

Разбира се, ще има и мач на двойки, който може и да се окаже решаващ за титлата в АТР Cup.