Скандалният Ник Кирьос отново се прояви в пълния си блясък.

Австралиецът си тръгна самоволно по време на мача си срещу Каспър Рууд от втория кръг на Мастърса в Рим.

В третия сет на двубоя, Кирьос получи наказание за неспортсменско поведение и бе наказан с гейм, точно след като бе пробит.

Така резултатът стана 2:1 в полза на новрвежкия квалификант, а Кирьос реагира доста бурно на решението.

Той хвърли ракетата си, ритна една от бутилките с вода, а след това хвърли и стол по корта.

Съдията го заплаши с дисквалификация и в този момент Кирьос просто събра багажа си и напусна корта, под бурните освирквания на феновете.

Случката се разигра часове след скандалното интервю на Кирьос, в което хули против Новак Джокович и Рафаел Надал.

Проблемите съпътстват Кирьос през цялата му кариера, но в последните месеци зачестиха значително и почти няма мач, в който да няма скандал с публика, съдия или противник.

В тази ситуация победител се оказа квалификантът Рууд, който ще има шанс да срещне Хуан Мартин дел Потро в третия кръг.