Гаел Монфис приключи участието си на турнира в Монреал, но със сигурност не по начина, по който му се искаше. Французинът напусна преждевременно надпреврата в третия кръг, след като се наложи да се откаже по време на двубоя си с Джак Дрейпър (Великобритания) заради травма на крака. Монфис бе загубил първия сет с 2:6, но за сметка на това започна втората част добре и поведе с 2:0.

Именно тогава контузията, заради която Гаел претърпя оперативна намеса през месец май, отново излезе на дневен ред. Той взе медицински таймаут и се върна на корта, но след консултация с екипа си се отказа.

ВИДЕО ОT КОНТУЗИЯТА НА МОНФИС ВИЖТЕ ТУК >>>

За Монфис това бе първо участие в турнир от АТР Тура от месец май насам, когато той игра в Мадрид. Дрейпър пък се показа като истински джентълмен и достоен съперник и помогна на френския си опонент да седне на стол, след като контузията се обади. В четвъртфиналите 20-годишният квалификант ще играе с Пабло Кареньо Буста (Испания).

Нищо изглежда не може да спре Ник Кирьос, който играе просто фантастично. Австралиецът, който в предишния кръг изхвърли световния №1 Даниил Медведев, сега се справи със сънародника си Алекс де Минор след 6:2 и 6:3. Шампионът от Вашингтон бе блестящ и спечели първите четири гейма в мача за едва 11 минути, а като цяло началото му бе ударно и той взе 17 от първите 21 точки във встъпителния сет и нямаше проблем да го затвори при 6:2 в своя полза.

ВИДЕО ОТ СРЕЩАТА НА КИРЬОС ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Първата част приключи за само 23 минути. И след това нещата се развиха предимно по вкуса на Кирьос, който не успя да затвори мача при 5:2, но в крайна сметка го стори малко след това след няколко убийствено добри точки и след 6:3 всичко приключи за малко повече от час тенис.

За Ник това бе девети мач на сингъл в последните десет дни.

Григор Димитров и Андрей Рубльов приключиха на двойки след загуба в два сета от едни от високопоставените в схемата тандеми - Марсел Гранойерс (Испания) и Орасио Себайос (Аржентина). Те загубиха с 4:6 и 2:6