Григор Димитров ще стартира с мач срещу Томи Пол участието си на Мастърс турнира в Индиън Уелс.

Жребият не бе никак благосклонен към първата ни ракета, като "наградата" при победа е мач с Александър Зверев във втория кръг. Балансът му срещу Пол е 1:1 победи, като и двете им срещи досега са на турнири от Големия шлем, на твърда настилка.

Американецът победи на Australian open 2020 в пет сета, а през същата година българинът взе реванш в три части на US Open. Основната част на турнира стартира в четвъртък вечерта наше време. Мачовете ще се предават от MAX Sport 1 HD.

ОЩЕ ЗА ТУРНИРА С ВИДЕО>>>

Григор направи най-силното си участие в Индиън Уелс, наричан Рай на тениса, преди година. Тогава той елиминира Даниил Медведев (№2 по това време, №1 сега) и стигна полуфинал, където загуби от британеца Камерън Нори.

Страхотно представяне, което обаче означава, че отпадане рано на тазгодишното издание ще струва загуба на още доста точки в класацията при мъжете за Гришо.

Любопитно, Новак Джокович е в жребия, а първият му съперник ще определят Давид Гофен и Джордън Томпсън.

Но организаторите пуснаха специално пояснение:

"Джокович е в списъка с играчи за турнира, което определя, че той трябва да бъде включен в жребия. В момента сме в комуникация с неговия щаб, като още нямаме потвърждение, че той може да участва на състезанието. За целта трябва да получи разрешение да влезе в страната."

Същевременно фенове се снимат на стената на липсващите герои в Калифорния с асове, които очевидно няма да участват в надпреварата (на основната снимка).

Там има изрязани картонени фигури на Серина Уилямс, Доминик Тийм, световната №1 при жените Ашли Барти, Роджър Федерер... А до тях е и Ноле. Странно, ако наистина още има шанс да играе, както твърдят организаторите.

Водещите 32 имена в схемата (Григор е първото име извън тях) ще почиват на старта и влизат направо във втория кръг.

Там Даниил Медведев чака победителя от Алексей Попирин (Австралия) или квалификант, а Рафаел Надал ще срещне Себастиан Корда (САЩ) или играч, минал през пресявките.