В двубой от втори кръг първата ни ракета се справи със съпротивата на левичаря от Барселона Алберт Рамос в три сета 4-6, 6-3, 6-4.

В първия сет Гришо допусна пробив още в стартовия гейм и не успя да го върне до края на частта.

Във втория обаче той сервираше перфектно и успя да пробие веднъж квалификанта Рамос, благодарение на което изравни резултата в сетовете.

В решителния трети Григор Димитров нанесе своя удар в петия гейм - пробив и затвърждаването му, за да поведе с 4-2, след което не допусна грешка при своето подаване.

На ниво АТР това бе втори мач между двамата и втора победа за българина на червени кортове.

Вчера в първи кръг на силната надпревара в Монте Карло Димитров отстрани друг каталунец - Марсел Гранойерс, също в три сета.

В трети кръг негов съперник ще бъде друг тенисист от Испания - Давид Ферер. Ако го победи, Гришо може играе с още един състезател от иберийската държава в 1/4 финалите - световният №1 Рафаел Надал, а това би било повторение на миналогодишния мач между двамата в същата фаза на надпреварата в Монте Карло. Надал ще спори в 1/8 финалите с италианеца Андреас Сепи, съобщи БГНЕС.