Отборът от Каварна успя да открие резултата в 42-та минута, когато главния съдия Николай Йорданов свири 11-метров наказателен удар в полза на бившия тим на Велислав Вуцов. Димитър Петков игра с ръка в наказателното поле на Миньор и наруши правилата. Братът на национала ни Светослав Тодоров - Павлин, застана зад бялата точка и не сгреши за 1:0 в полза на тима на Тони Здравков. В 55-та минута обаче, Миньор успя да изравни резултата на 1:1. Петър Петров с мощен удар от въздуха извън наказателното поле прати кълбото в мрежата на Калиакра и изненада неприятно вратаря Добрев. Лошите новини за тима от Каварна продължиха в 57-та минута, когато опитния Веселин Вачев наруши правилата и получи втори жълт, респективно червен картон и остави своя отбор с човек по-малко. В 80-та минута, имаше опасна атака за Миньор отдясно по нападението на тима от Перник. Кълбото стигна до Дичев, който засече топката от въздуха, но я прати в аут на сантиметри от вратата. След като двата тима не успяха да си вкарат в редовните 90 минути се стигна до продължения. Деян Кателиев вкара в 110-та минута за 2:1 с удар от ъгъла на наказателното поле, но в последнитесекунди на продълженията Боби Дичев направи 2:2 и доведе мача до дузпи. Перничани спечелиха със 7:6 при дузпите и ще правят компания на Локомотив Мездра и Сливен в“А“ група през следващия сезон.