Лука Дончич пусна 53 точки в коша на гостуващия Детройт и даде сериозен принос за победата на неговия Далас Маверикс със 111:105. Словенският майстор получи почивка в предходния мач срещу Юта и изглеждаше освежен, гладен за игра и... кошове.

Дончич в типичен стил влезе и в закачка със скамейката на гостите, но по-скоро се забавляваше, отколкото да бе гневен.

Помощник-треньорът на Детройт Джером Алън не спря да подвиква нещо към него от първите минути на мача, а Лука казваше по някоя дума след поредните отбелязани точки. В средата на третата четвърт дискусията приключи с усмивки, а след мача Дончич коментира:

"Той подмяташе някои неща, а аз няма как да не отвърна. Но беше в добър дух и ме мотивира допълнително. Нямам нищо против такива неща в мачовете, това е част от баскетбола."

За четвърти път през сезона Дончич прескача 50-точковата бариера в мач от НБА, а лигата отбеляза рекорд, който не е достиган от сезон 1962-93 г. Тогава 18 пъти е имало 50+ точкови представяния на играчи преди Мача на звездите (вододел на сезона).

Сега са 19, като за четири е отговорен словенецът. По два пъти допринесоха Янис Адетокумпо (Милуоки), Деймиън Лилард (Портланд), Девин Букър (Финикс) и Джоел Ембийд (Филаделфия).