Ден №11 от игрите в Токио приключи, а в него видяхме раздаването на нови 26 комплекта медали.
Така общо 225 комплекта са раздадени, като отличие са спечелили представители на общо 84 държави, сред които е и България.
Родината ни на този етап има само едно сребро, като дели 70-а позиция със Северна Македония, Намибия, Йордания и Туркменистан.
За съжаление днес Тайбе Юсеин не успя да се клсаира за финал в борбата, но утре има схватка за бронза. Щангистът ни Христо Христов пък напулно заслужи трета позиция в категорията си, но спорно съдийско решение го остави без медал.
На върха в класацията Китай натрупа още по-сериозна преднина, като вече има 32 златни медала, 8 повече от тези на САЩ. Общия брой медали на американците обаче е 73, докато на китайците 69.
В класирането по медали следват Япония (19, 6, 11), Австралия (14, 4, 15), Руски олимпийски комитет (13, 21, 18), както и Великобритания (13, 17, 13).
Ето и всички медалисти от днешния ден:
Спортна гимнастика, успоредка мъже:
1. Жингюан Зу (Китай)
2. Лукас Даузер (Германия)
3. Ферхат Арикан (Турция)
Спортна гимнастика, висилка мъже:
1. Дайки Нашимото (Япония)
2. Тин Сърбич (Хърватия)
3. Никита Нагорний (Русия)
Спортна гимнастика, греда жени:
1. Ченчен Гуан (Китай)
2. Шиджинг Танг (Китай)
3. Симон Байлс (САЩ)
Лека атлетика, 400 м. препятствия мъже:
1. Карстен Вархолм (Норвегия)
2. Рей Бенджамин (САЩ)
3. Алисон Дос Сантош (Бразилия)
Лека атлетика, овчарски скок мъже:
1. Арман Дуплантис (Швеция)
2. Кристофър Нилсен (САЩ)
3. Тиаго Брас (Бразилия)
Лека атлетика, 200 м. жени:
1. Илейн Томпсън (Ямайка)
2. Кристин Мбома (Намибия)
3. Габриел Томас (САЩ)
Лека атлетика, 800 м. жени:
1. Атинг Му (САЩ)
2. Кийли Ходжкинсън (Великобритания)
3. Рейвън Роджърс (САЩ)
Лека атлетика, скок на дължина жени:
1. Малайка Михамбо (Германия)
2. Бритни Рийсе (САЩ)
3. Есе Бруме (Нигерия)
Лека атлетика, хвърляме на чук жени:
1. Анита Влодарчик (Полша)
2. Женг Уанг (Китай)
3. Малвина Копрон (Полша)
Бокс, мъже до 69 кг:
1. Рониел Иглесиас (Куба)
2. Пат МакКормак (Великобритания)
3. Ейдън Уолш (Ирландия)/ Андрей Замковой (Русия)
Бокс, жени до 57 кг:
1. Сена Ирие (Япония)
2. Нешти Петесио (Филипини)
3. Ирма Теста (Италия)/ Карис Артингстел (Великобритания)
Кану-каяк, 1000 м. едноместен каяк мъже:
1. Балинт Копаш (Унгария)
2. Адам Варга (Унгария)
3. Фернандо Пимента (Португалия)
Кану-каяк, 1000 м. двуместно кану мъже:
1. Куба
2. Китай
3. Германия
Кану-каяк, 200 м. едноместен каяк жени:
1. Лиса Карингтън (Нова Зеландия)
2. Тереса Портела (Испания)
3. Емма Йоргенсен (Дания)
Кану-каяк, 500 м. двуместен каяк жени:
1. Нова Зеландия
2. Полша
3. Унгария
Колоездене на писта, отборен спринт мъже:
1. Нидерландия
2. Великобритания
3. Франция
Колоездене на писта, отборно преследване жени:
1. Германия
2. Великобритания
3. САЩ
Скокове във вода, 3 м, траплин мъже:
1. Сийи Шие (Китай)
2. Жонгуан Уанг (Китай)
3. Джак Лафър (Великобритания)
Ветроходство, скиф мъже:
1. Великобритания
2. Нова Зеландия
3. Германия
Ветроходство, индивидуално мъже:
1. Джилс Скот (Великобритания)
2. Шомбор Берец (Унгария)
3. Хуан Мендес Кардона (Испания)
Ветроходство, скиф жени:
1. Бразилия
2. Германия
3. Нидерландия
Ветроходство, смесени отбори:
1. Италия
2. Великобритания
3. Германия
Вдигане на тежести, 109 кг. мъже:
1. Акбар Джураев (Узбекистан)
2. Симон Мартиросян (Армения)
3. Артурс Плешниекс (Латвия)
Борба, 97 кг. класически стил мъже:
1. Муса Евлоев (Русия)
2. Артур Алексанян (Армения)
3. Мохамади Сарави (Иран)/Тадеуш Михалик (Полша)
Борба, 77 кг. класически стил мъже:
1. Тамаш Лоринч (Унгария)
2. Акжол Махмудов (Киргизстан)
3. Рафиг Хусейнов (Азербайджан)/Шохей Ябику (Япония)
Борба, 68 кг жени:
1. Мариама Менса (САЩ)
2. Блесинг Оборудуду (Нигерия)
3. Алла Черкасова (Украйна)/Меерим Жуманазарова (Киргизстан)