Лионел Меси не спира да бележи, а Барселона спечели с 3:1 у дома срещу Райо Валекано в 28-ия кръг на Примера дивисион. Аржентинецът вкара два гола и асистира за първото попадение на Давид Вия при 24-ия успех на каталунците този сезон в шампионата. Барса записа шеста поредна победа срещу „пчеличките”, като от предните 5 мача головата разлика беше смазваща – 19:0 за „блаугранас”. За Райо двубоят бе пети поред без успех в първенството. Лионел Меси пък се разписа в 18-ти пореден мач в Ла Лига и вече няколко кръга сам подобрява това свое историческо постижение. Вия пак беше титуляр след важния гол през седмицата срещу Милан. Масчерано също запази място в центъра на защитата в отсъствието на контузения Карлес Пуйол. Райо отправи първия опасен шут, но Пинто изби в корнер. После Меси нетипично не успя да се справи при добър пас на Сеск и провали атаката. Лео Меси ставаше все по-опасен с всяка изминала минута и в 8-ата тресна напречната греда с технично изпълнение на пряк свободен удар от 20-ина метра. Веднага след това Пити потърси дузпа след сблъсък с Масчерано в наказателното поле, но съдията не даде нито дузпа, нито жълт картон за симулация. Алексис Санчес беше много активен на фланга. В средата на първата част Иниеста показа магически отигравания с два паса за Алба и Адриано, които обаче не успяха да оползотворят страхотните отигравания. Иниеста носеше капитанската лента на Барса тази вечер. Барса поведе в 25-ата минута след образцова контра. Иниеста пусна за Меси в центъра, Бълхата дриблира на скорост до пеналта и пусна за Вия, който с едно докосване насочи в горния десен ъгъл за 1:0. Пет минути преди почивката Вия върна жеста. Иниеста изведе Вия зад защитата, той изчака включването на Меси и му подаде, а аржентинецът също с едно докосване прати в далечния ъгъл – 2:0. Меси се разписва вече в 18 поредни мача от Ла Лига. Този рекорд му принадлежи от няколко седмици, но Бълхата непрекъснато го актуализира. Публиката започна да скандира името на Давид Вия и показа любовта си към голаджията, който бе спряган за трансфер далеч от „Ноу Камп” през зимата. След паузата Меси опита много технично с пета да изведе Алвеш, но защитата разгада намеренията му.