Порто е на път да изкопчи титлата на Португалия от ръцете на Бенфика. „Драконите” победиха „орлите” с 2:1 след късен победен гол на резервата Келвин и изместиха Бенфика от върха само кръг преди края на шампионата. Тази вечер на „До Драгао” Бенфика щеше да стане шампион при победа, защото водеше с две точки два кръга преди края. И всичко започна перфектно за финалиста в Лига Европа. В 19-ата минута гостите изпълниха корнер, удар на Луизао бе избит, Гарай стреля пак от воле, топката се удари в защитник и стигна до Лима, който на празна врата не сбърка – 0:1. Жорже Жезус бе оставил на пейката своя основен реализатор Оскар Кардосо, а Порто имаше нужда само от 7 минути, за да изравни. Силвестре Варела центрира отляво, топката се отклони от крака на Перейра и Артур успя само да докосне преди да влети в долния ляв ъгъл за 1:1. Ремито също устройваше Бенфика и гостите го бранеха с всички сили, ала тяхната крепост се пропука фатално във втората минута на добавеното време на мача. Тогава резервата Келвин вкара победния гол за Порто и минута по-късно „Драгао” изригна при последния съдийски сигнал. Мениджърът на домакините Витор Перейра и играчите му се радваха сякаш са спечелили титлата до нея остава още една стъпка. Порто вече води с една точка пред Бенфика в таблицата.