Това бе първи успех за великотърновци от 3 декември насам и първи под ръководството на Красимир Балъков. За последно "Етър" се наложи над "Славия" с 2:1.

Домакините имаха игрово предимство през цялото първо полувреме, но не успяха да се възползват от него. С пропуски се отчетоха Бадара, Батрович и Иван Стоянов.

Втората част започна по най-добрия начин за "виолетовите", които имаха преднина от два гола само седем минути след началото й.

В 48-та минута прекрасно центриране на Димо Атанасов намери Сам Бадара, който не остави шансове на Станислав Антонов с безпощадния си удар с глава.

Четири минути по-късно Аласана Мане пусна перфектен пас към Велко Батрович, който отбеляза за 2:0.

В 68-та минута великотърновци можеха да решат окончателно срещата, но гол на Иван Стоянов бе отменен заради засада, а решението бе изключително спорно.

Сякаш от нищото, "Дунав" успя да се върне в мача. Васил Шопов подаде към Исмаил Иса, който намали в 73-та минута.

Русенци опитаха финален натиск, но без резултат.

"Етър" заема третото място в групата, докато "Дунав" е четвърти, а изоставането им от челото е сериозно, като по всичко личи, че двата тима ще са замесени в баражите за оставане в Първа лига.