Бербо започна като резерва и влезе в игра в началото на второто полувреме, а в самия край на мача затвърди победата на своя отбор, след като прехвърли вратарят на Челси с техничен удар извън наказателното поле.

Първият гол за "червените дяволи" беше дело на Антонио Валенсия, който отбеляза за 1:0 в 41-та минута след прекрасна асистенция на Уейн Рууни.

Новото попълнение на отбота Хавиер Ернандес направи резултата 2:0 в 71-та минута, отбелязвайки на празна врата след асистенция на Валенсия.

Отборът на Челси върна интригата в 83-та минута на мача чрез Саломон Калу, който отбеляза за 1:2 от добавка, след като Ван дер Сар изби далечен изстрел на Даниел Стъридж.
Самият Стъридж изпусна най-доброто положение за "сините" през второто полувреме, след като бе изведен сам срещу вратаря на Юнайтед, но не успя да го преодолее, съобщи БГНЕС.

До края на мача Челси се опита да достигне до равенството, но надеждите им бяха попарени в продължението на мача, когато Бербатов направи 3:1.