Едва пред около 350 фенове, които бяха на националния стадион "Васил Левски" столичните "железничари" започнаха дори малко вяло мача, но в крайна сметка около средата на първото полувреме пораздвижиха нещата на терена.

Попадението за Локомотив дойде в 33-та минута, след като съдията отсъди дузпа в полза на "червено-черните" за това, че Мечечиев игра с ръка в наказателното поле след удар на Влади Романов. Точен от бялата точка беше Румен Горанов, който откри резултата на 1:0.

Втората част на мача отново беше с превес на Локо София. В 69-та минута падна и втория гол. Иво Иванов остана сам срещу вратаря и безгрешно увеличи резултата на 2:0 за Локо.

След победата си Локомотив София се качват до трето място в класирането с 31 точки, с което свалят съименниците си от Пловдив с една позиция надолу, информира БГНЕС.