Ливърпул най-накрая зарадва феновете си с първа победа за годината и даде индикации, че може да излезе от кризата. Мърсисайдци се класираха за четвъртия кръг на ФА Къп и продължават защитата на трофея си от миналия сезон.

В преиграването с Уулвърхемптън тимът на Юрген Клоп ликува след победа с 1:0, след като първата среща на "Анфийлд" завърши 2:2. А двубоят започна с куриоз, след като прожекторите на стадиона угаснаха още в десетата секунда, но след това нормалното осветление бе възстановено.

В герой за Ливърпул се превърна 19-годишният Харви Елиът, който вкара единственото попадение. В 13 минута той се разписа с хубав далечен изстрел, смълчавайки трибуните.

Getty Images

През втората част "вълците" успяха да вземат инициативата, но така и не съумяха да поразят вратата на Ливърпул, пазена не от титулярния вратар Алисон, а от резервата Куивин Келъхър. Освен Алисон, останалите отсъстващи за Ливърпул бяха контузените Луис Диас, Роберто Фирмино, Диого Жота, Артур и Върджил ван Дайк, а Дарвин Нунес получи почивка.

В крайна сметка обаче Ливърпул успя да спечели двубоя и поне за кратко да си върне усмивките. Следващият съперник на "червените" е Челси, като шампионатният мач е в събота от 14:30 ч.