Манчестър Юнайтед записа второ поредно равенство във Висшата лига - 1:1 с новака Астън Вила на "Олд Трафорд".

Двубоят повтори развоя от мача с Шефийлд Юнайтед през миналата седмица - тимът на Солскяр постигна обрат, но не успя да го съхрани и взе само точка.

Така напрежението върху норвежкия мениджър се увеличава и предвид скорошните уволнения в Тотнъм и Арсенал, може съвсем скоро да видим нова треньорска рокада. Негативните статистически рекорди продължават да се трупат на сметката на бившия нападател, а отборът показва невъзможност да контролира срещите и да запазва вратата си суха.

Джак Грийлиш откри резултата за тима от Бирмингам още в 12-ата минута с фантастичен изстрел от дистанция, който нямаше как да бъде спасен дори от вратар от класата на Давид Де Хея.

Гостите доминираха в почти цялото второ полувреме, като Юнайтед се затрудняваше най-често именно с Грийлиш, чиято техника беше прекратявана на няколко пъти с груби нарушение.

Противно на логиката обаче "червените дяволи" изравниха в 42-ата минута. След ццентриране на Андреас Перейра, Маркъс Рашфорд отклони с глава. Топката срещна гредата, а след това тялото на вратаря Том Хийтън преди да влети в мрежата. Попадението бе записано като автогол.

През втората част отборът на Оле Гунар Солскяр заигра много добре и във втори пореден мач стигна до обрат. Центриране беше отклонено от защитник на Вила, но топката дойде перфектна за главата на Виктор Линдельов, който на далечната греда реализира в 64-та минута.

Последвалите действия отново бяха злощастни за Юнайтед. Още в следващата атака англисйкият национал Тайрън Мингс се възползва от лоша изкуствена засада и с качествен удар от воле вкара за 2:2. Развоят бе същият като с мача в Шефийлд, макар и с два гола по-маллко като резултат.

"Червените дяволи" се втурнаха в атака до края на мача, но в заключение разочарованието отново обзе феновете на "Олд Трафорд". Те вече са на девета позиция с 18 точки, докато Вила е 15-и с 15 точки.

В другата среща, която се игра по това време, Лестър победи Евертън с 2:1 след гол в 94-та минута на резервата Келеши Ихеаначо.