Байер (Леверкузен) и Айнтрахт (Франкфурт) се класираха за полуфиналите за Купата на Германия.

Там компания ще им правят носителят на трофея Байерн (Мюнхен) и голямата сензация - четвъртодивизионният Саарбрюкен.

В първия вчерашен четвъртфинал Байер (Леверкузен) успя да победи гостуващия Унион (Берлин) с 3:1.

"Аспирините" достигнаха до успеха доста по-трудно от очакваното, защото 20 минути преди края изоставаха в резултата.

Гостите откриха през първата част чрез Маркус Ингвартсен, но в 71-ата минута останаха с човек по-малко, а секунди по-късно резултатът бе изравнен.

Разписа се Карим Белараби след чудесен извеждащ пас на Кай Хаверц. Четири минутипреди края Байер стигна до пълен обрат, като гола вкара Чалрес Арангуис с глава.

В последните минути на мача Унион се хвърли в атака, което отвори доста пространства за домакините и Муса Диаби оформи крайното 3:1.

Вторият мач за вечерта противопостави Айнтрахт (Франкфурт) и Вердер (Бремен), като домакините успяха да победят с 2:0.

Намиращият се в страхотна форма Андре Силва откри от дузпа в продължението на първата част, а Дайчи Камада реши всичко с втори гол в 60-ата минута.

Така Айнтрахт, който игра два финала в последните три години, отново ще има страхотен шанс да достигне мача за трофея.