ЦСКА победи новака Септември (София) с 1:0 на стадион "Българска армия" в среща от шестия кръг на Първа професионална лига.

"Червените" триумфираха след попадение на резервата Брайън Морено през второто полувреме, като това беше третият му гол за сезона след тези срещу Локомотив София (1:1) и Берое (5:1).

С този успех ЦСКА се изкачи до второто място в класирането с актив от 13 точки след пет изиграни мача, на една точка зад лидера ЦСКА 1948. Септември допусна четвърто поражение в шест двубоя и е 13-и с четири точки.

Наставникът на "армейците" Саша Илич заложи на млад състав предвид предстоящия плейоф в Лигата на конференциите срещу Базел в идния четвъртък. Той пусна като титуляри младите Асен Дончев, Галин Минков и Християн Петров.

Снимка: БТА

През първата част ЦСКА доминираше и изпусна две не лоши възможности. Преди това в деветата минута Септември мислеше, че откри резултата след извеждащ пас към Симеон Александров и негов точен удар сам срещу вратаря, но ВАР потвърди, че играчът е в засада.

Значим пропуск пред "червените" направи централният нападател Дюкенс Назон, който получи перфектен пас от Георги Йомов и след това прати топката покрай вратата от много изгодна позиция.

Най-голямата пропусната възможност обаче бе пред Йомов в 40-ата минута. След отнета топка в центъра ЦСКа бързо разгърна нападението си и Джонатан Линдсет подаде на българина, за да последва още един неточен удар.

Снимка: БТА

В 60-ата минута "червените" откриха резултата след много класна комбинация между Линдсет, Лазар Туфегджич и резервата Браян Морено. Последният реализира сам срещу вратаря малко шест минути след влизането си в игра при първия точен удар на ЦСКА в мача.

До края на двубоя кой знае колко интересни ситуации пред двете врати нямаше, а ЦСКА на ниски обороти успя да избегне напрежение пред Димитър Евтимов.