Това трябваше да е дерби... Това възкликнаха испанските коментатори след сблъсъка на върха в Испания между първия Реал и втория Жирона.

На "Сантяго Бернабеу" обаче интрига на практика липсваше, като "кралете" се изгавриха със своя съперник и го разгромиха с 4:0.

ВИДЕО С ГОЛОВЕТЕ В ДВУБОЯ ВИЖТЕ ТУК>>>

Каталунците бяха хитът от началото на сезона, но на практика след тази загуба амбициите им за титлата се сгромолясаха.

Разликата набъбна на 5 точки и по всичко изглежда, че ако не стане чудо, Реал ще ликува с шампионския трофей. Причината е, че другият каталунски претендент Барселона е на цели 11 точки зад лидера, макар и с мач по-малко.

На терена играчите на Анчелоти излязоха пределно мотивирани и още с първите минути натикаха съперника в половината му. Винисиус сложи начало на головата фиеста още в шестата минута след изключително красив гол с изстрел извън наказателното поле.

След това Белингам добави дебжурните си 2 попадения, но получи травма в глезена и бе заменен. Четвъртият гол в мача бе дело на Родриго, а до края Хоселу пропусна да направи резултата още по-голям, след като не успя да се разпише от дузпа.

В ранните мачове от съботната програма Осасуна изненадващо спечели с 1:0 като гост на Реал Сосиедад, а Алавес и Виляреал направиха 1:1.