Ливърпул нанесе тежка загуба на бившия си мениджър Рафаел Бенитес и неговия Нюкасъл - 4:0 на "Анфийлд".

Мърсисайдци отново доказаха, че имат повече от сериозни амбиции за титлата във Висшата лига и вече водят със седем точки на основния преследвач Манчестър Сити и с шест на втория Тотнъм.

Отборът на Юрген Клоп показа завидно настроение в хода на целия мач и поведе още в 11-та минута, когато централният защитник Деян Ловрен изстреля страховит шут в наказателното поле, който не остави шанс на Мартин Дубравка.

В 47-та минута Мохамед Салах вкара редовния си гол, този път от дузпа. Джердан Шакири оформи класиката в 79-та минута след пас на Трент Александър- Арнолд, а пет минути преди края Фабиньо вкара първия си гол във Висшата лига за 4:0.

За първи път от 2002 година Ливърпул ще завърши на върха в класирането с аванс от поне шест точки.