Ботев (Враца) и Черно море завършиха наравно 1:1 в мач от петия кръг на Първа лига.

Това бе първа точка за врачани у дома през сезона след двете поражения, докато варненци записаха разочароващо трето поредно равенство.

Разочароващо, защото Черно море водеше в резултата до 88-ата минута, но допусна гол и изпусна победата.

Равенството на "Христо Ботев" във Враца бе справедливо, защото двата тима си размениха по едно полувреме.

През първото гостите стояха доста по-добре на терена, изпуснаха няколко положения, а в 45-ата минута стигнаха до гол.

Националът Исмаил Иса надбяга ветеранът Апостол Попов, премина покрай вратаря и прати топката в опразнената врата, давайки заслужен аванс на Черно море.

През втората част обаче играчите на Ботев бяха преобразени. Те играеха доста по-агресивно и стигнаха до няколко страхотни ситуации, които Иван Дюлгеров спаси.

Така се стигна до 88-ата минута, когато след центриране Мирослав Будинов свали топката към непокрития Георги Вълчев, който от близка дистанция изравни.

До края Черно море се хвърли в атака и достигна до три чудесни шанса в продължението, но те бяха пропилени и двата тима разделиха по точка.