Ботев (Пловдив) е лидер в класирането на Първа лига у нас, след като спечели сравнително безаварийно на свой терен срещу ЦСКА 1948 с 3:1. Домакините доминираха през цялото първо полувреме, изпуснаха за кратко инициативата в първите минута на второто, но успяха да върнат контрола върху срещата, за да спечелят.

Това е шеста победа от шест мача в Коматево на "канарчетата" за първенството през този сезон, а с последната от миналия, стават 7 поред.

С 21 точки Ботев е на върха, като за този актив му трябваха 10 изиграни мача. Втори е Лудогорец с 18, но от 7 двубоя. Третият Славия има 17 (9 срещи), а ЦСКА има 16, но е изиграл само 6 шампионатни мача.

Ботев стартира ударно двубоя и поведе с гол от дузпа на Тодор Неделев в 31-вата минута. При нарушението останаха съмнения дали е извън наказателното поле, дали е на линията или вътре... Въпрос на трактовка, но със сигурност завърши отвъд границата.

След решението на съдията Димитър Димитров да отсъди наказателен удар, ситуацията бе гледана на ВАР, но дузпата остана. Неделев бе безкомпромисен - 1:0.

Маркиньос удвои в 38-ата минута след корнер, когато добута топката във вратата, но Георги Ангелов изчисти. Попадението не бе признато веднага, а след близо двеминутно гледане на ВАР. Повторенията не оставиха съмнение - топката е с пълния си обем зад голлинията, а голът бе записан в 40-ата минута.

Стартът на второто полувреме бе съвсем различен.

Гостите тръгнаха по-смело в атака, а след груба грешка в отбраната на домакините Галин Иванов простреля вратаря Аргилашки и намали резултата в 49-ата минута. Създадоха се още 2-3 добри ситуации и публиката в Коматево изпита притеснения, сякаш равенството не бе далеч. Това усещане обаче продължи кратко. След 60-ата минута Ботев успя да овладее ситуацията и "хвана" госта на контраатаки.

Маркиньос реализира трети гол след една такава, отново при ситуация, която на пръв поглед изглеждаше спорна. Конате бе в засада, когато получи топката и я сервира на бразилеца пред вратата за попадението. Но при паса към гвинееца всъщност играч на съперника отигра топката и нямаше как да има нередовна ситуация.

Така Ботев е с 21 точки и перфектен домакински рекорд. Съперниковият отбор остана с 8 т. и е десети.