Ботев (Враца) взе първата си победа за новия сезон в родния футболен елит, оставяйки “Левски” без успех вече два кръга поред след 2:0 днес.

Тимът на треньора Даниел Моралес напълно заслужено се поздрави с трите точки срещу столичния гранд, след като стоеше доста по-добре в днешния мач и игра значително по-организирано от именития си съперник, който се озова на дъното на класирането след втората си поредна загуба.

Врачани имат 4 точки след първите си два мача.

И този мач не мина без намесата на ВАР, а в основно действащо лице на стадион “Христо Ботев” се превърна не съдията, а Дориан Бабунски от отбора на Ботев, отбелязал и двата гола днес.

Като титуляри за гостите пък започнаха Николай Михайлов, който излезе с капитанската лента, както и Иван Горанов, който се завърна под наем в родния си тим преди броени дни.

Домакините откриха резултата след по-малко от пет минути игра. Търпеливо изградена атака, започнала от лявото крило, преминала през центъра и стигнала до дясното, откъдето последва центриране, завърши с удар от няколко метра на Дориан Бабунски с глава и 1:0 за домакините. Северномакедонският нападател надскочи Ивайло Найденов, който не се бе позиционирал достатъчно добре и отбеляза в мрежата на Николай Михайлов.

В 20-ата минута Билал Бари отбеляза, също с глава, но дори нямаше време да се зарадва, защото попадението бе отменено заради засада, която бе потвърдена след консултация с ВАР.

Кипърското попълнение Шелис сбърка отново в 32-ата минута, когато при изнасяне буквално подари топката на противников футболист, който обаче не успя да изненада Михайлов с далечен удар.

Осем минути преди почивката ВАР отново се намеси, този път при отсъждане на дузпа в полза на “Левски”. Здравко Димитров падна в наказателното поле след контакт с бранител на Ботев, който на пръв поглед бе неволен, а съдията изгледа ситуацията и посочи бялата точка. Той дори даде жълт картон за нарушението на Мартин Николов

Борислав Цонев изпълни наказателния удар, но не стреля достатъчно добре и Красимир Костов успя да избие шута му в ъглов удар.

Още в ответната атака и врачани имаха претенции за дузпа, след като Иван Горанов дръпна фланелката на Бабунски в наказателното поле, но нов удар от 11 метра не бе отсъден.

До дузпа за Ботев все пак се стигна през второто полувреме. В 58-ата минута Георги Александров извърши нарушение срещу Дориан Бабунски и този път съдията бе категоричен и посочи бялата точка. Потърпевшият Бабунски се нае с изпълнението и отбеляза в обратния на Михайлов ъгъл за 2:0.

Столичани нямаха особено много идеи в играта си след почивката, а Живко Миланов се опита да промени нещо с няколко смени, но и това не даде резултат. Една от тях бе принудителна, след като Борислав Цонев се контузи.