Локомотив София сложи край на серията си от 2 поредни загуби, като се реваншира на феновете си за срамното 0:6 от "Левски" в последния кръг.

На стадиона в "Надежда" столичани спечелиха с 2:0 двубоя си с Пирин и се изкачиха на седмото място, а гостите остават на предпоследното 15-о място, като все още нямат записан успех от началото на сезона.

Двубоят не успя да предложи качествен футбол през първата част, а ключовата ситуация дойде в продължението на първото полувреме.

Тогава Локомотив София получи дузпа за нарушение на Ковальов срещу Галин Минков, като Краси Станоев вкара топката в мрежата на бившия си отбор за 1:0.

Второто полувреме също не блестеше с футболни достойнства, но с едно огромно изключение. Халфът на Локо София Карлос Франса даде сериозна заявка за Гол на сезона, след като се разписа с мощен удар от 35 метра, пращайки топката в горния ъгъл на вратата за 2:0.

БТА

В иначе спокойния двубой пък изненадващо напрежението бе на трибуните, където фенове на домакините се сбиха помежду си.

Наложи се намеса на стюардите, които изведоха агресорите извън трибуните, но не стана ясно дали са задържани от полицаите.

В крайна сметка Локо София взе важни 3 точки и успя да сложи край на серията си от загуби, докато Пирин отново не впечатли и заслужено остава в опасната зона.