Испания надви Кот Д’Ивоар с 5:2 в интригуващ и драматичен четвъртфинал от олимпийския футболен турнир и си осигури място сред последните четири отбора. “Ла Роха” на два пъти изоставаше в резултата, като трябваше да изравнява в добавеното време на двубоя, след което да стигне до победата в продълженията.

Ерик Баий откри за африканците след корнер в 10-ата минута, а Дани Олмо изравни след половин час футбол. Макс Градел отново изведе Кот Д’Ивоар напред в първата минута от продължението на редовното време, но веднага след това Рафа Мир се появи в игра и почти моментално изравни - 2:2.

Именно нападателят на Уулвърхемптън бе големият герой за испанците, след като наниза още два гола в продълженията. Първо Микел Оярсабал вкара дузпа за 3:2 в 97-ата минута, a Мир бе точен в 117-ата и в 121-ата минута за 5:2.

Домакините от Япония надвиха Нова Зеландия след дузпи - редовните 90 минути завършиха 0:0, а при изпълненията от 11 метра японците спечелиха с 4:2.

Гол на Матеус Куня осем минути преди почивката, дошъл след асистенция на Ричарлисон, бе напълно достатъчен за Бразилия. Така “кариоките” спечелиха с 1:0 срещу Египет.

Мексико пък елиминира Южна Корея в най-резултатния четвъртфинал, завършил 6:3, при това в рамките на редовните 90 минути. Мексиканците поведоха след 12 минути игра, но допуснаха изравняване след само осем минути напред. До почивката те вече водеха с 3:1, а макар корейците да намалиха до 3:2 рано през второто полувреме, последваха три мексикански попадения за 6:2, а символичните домакини в днешния мач вкараха последния си трети гол в продължението за 6:3.

В полуфиналите Испания ще играе с Япония, а Бразилия с Мексико.