След почти година лечение на тежка травма в коляното, Ивелин Попов започна да навлиза в добре познатата си форма, правейки все по-силни мачове в руския елит.

Бившият капитан на България се отчете с два гола и асистенция в едва четвъртия си мач от миналия август насам. Попов бе с основната заслуга неговият ФК Сочи да победи Химки с 3:0 у дома.

В 17-ата минута на мача Ивелин Попов получи по левия фланг и даде хубав пас към Максим Барсов, който технично отклони във вратата за 1:0.

Попов се развихри напълно през втората част, когато с два гола на своята сметка реши всичко в полза на своя ФК Сочи. В 54-ата минута при поредната страхотна атака на тима от едноименния черноморски град, Попов получи топката около точката заизпълнение на дузпа, залъга бранител и отбеляза за 2:0.

Българинът реши окончателно всичко в мача 20 минути по-късно, когато получи нов пас от Бурмистров и този път без изобщо да спира топката, я прати във вратата.

Попов остана на терена 79 минути, което бе най-дългият за него мач от 16 юли 2020-а.

Той вече има три гола на сметката си през новия сезон, а неговият Сочи е трети в класирането, на точка зад лидерите Зенит и Рубин.